Rozpoczęliśmy już nową edycję programu z cyklu bezpiecznie z psem. W tym roku jako pierwsze w naszych zajęciach, uczestniczyły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bytowie. Tak jak i w  roku poprzednim, główny nacisk położyliśmy na wyrabianie u dzieci odpowiedniego stosunku do psów. A więc, wspólnie omówiliśmy co lubią a czego nie lubią nasi ulubieńcy ( gdzie i jak głaskać psa, jak do niego podchodzić itp),  zwróciliśmy uwagę  na ich potrzeby oraz obowiązki jakie ma każdy właściciel psa względem swojego pupila.

Drugim, ważnym modułem tych zajęć było uświadomienie dzieciom , że pod żadnym  pozorem nie można głaskać obcego psa i zawsze należy  pytać o pozwolenie właściciela a także jak zachowywać się w obliczu zagrożenia pogryzieniem przez psa.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach a pozycję żółwika  dodatkowo przećwiczą i utrwalą  na lekcjach wychowania fizycznego. W tym roku poza Sonią, w zajęciach uczestniczy Ravell , labrador retriever o bardzo spokojnym usposobieniu.