Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy od Wójta Gminy Studzienice, 5 dzieci z naszej gminy miało możliwość skorzystać z terapii integracji sensorycznej. Zajęcia te prowadzone przez Panią Annę Krefft, odbywały się w specjalnie do tego przygotowanym i wyposażonym gabinecie.

Integracja sensoryczna to skomplikowany proces neurologiczny obejmujący rejestrację , przewodzenie i opracowanie informacji zawartych w bodźcach sensorycznych tak by mogły być użyte w celowym działaniu.Jest podstawą prawidłowego funkcjonowania w wielu zakresach min: ruchu, postawy, koordynacji, emocji, percepcji uwagi czy wreszcie mechanizmów uczenia się. polega na właściwym rozpoznaniu,połączeniu w jedną całość i zapamiętaniu docierających do systemu nerwowego informacji sensorycznych.

Zmysły dostarczając informacji o fizycznej kondycji naszego ciała i o tym co dzieje się wokół nas. Dane te pochodzą z receptorów wzrokowych, słuchowych, przedsionkowych(ruch), dotykowych, prioproceptywnych, węchowych i smakowych. Mózg nieustanie organizuje te wiadomości - lokalizując je , rozpoznając segregując i integrując. Gdy płyną one w prawidłowej organizacji, mózg może je użyć do formułowania percepcji, planowania ruchu, napięcia mięśniowego, postawy, emocji, uczenia się i wielu innych.

W miarę rozwoju dzięki zdolności do organizacji wrażeń sensorycznych kształtuje się koncentracja na doznaniach sensorycznych, koordynacja ruchów i organizacja zachowania.