Ku samodzielności 2016 - 2017

1-logo pfron  1.04.2016 r, dzięki dotacji z PFRON rozpoczęliśmy trzeci etap naszego największego projektu pn. Ku samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych. Jest to już trzeci rok... i mamy nadzieję nie ostatni kiedy możemy naszym podopiecznym zaoferować bezpłatną terapię.  Zajęcia odbywają się jak dyotychczas, w siedzibie Fundacji w Studzienicach oraz w Centrum Rozwoju Dziecka w Słupsku. W zakładce Nasze Projekty można obejrzeć zdjęcia z zajęć... zapraszamy :-) . 

 

 

                                                         filipek

 
OGŁOSZENIE

      herb-studzieniceFundacja "DOGOnić świat" oraz Gmina Studzienice, zaprasza dzieci z problemami rozwojowymi,  do udziału w bezpłatnych zajęciach z Terapii ręki . Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 697611416. Jedyny warunek zakwalifikowania do udziału w zajęciach, to miejsce zamieszkania na terenie Gminy Studzienice. Decyduje kolejnośc zgłoszeń, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszmy do udziału w projekcie!


 Projekt: " Mam sprawne ręce – indywidualne zajęcia psychoruchowe dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Studzienice z elementami terapii ręki" dofinansował Urząd Gminy Studzienice"


 
„Mój przyjaciel pies” – zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem dla dzieci.2015

3.05.2015r.


               Jak co roku również i w tym realizujemy program  nauki najmłodszych, bezpiecznego kontaktu z psem. To już V edycja tego projektu. W tym roku komisja konkursowa Gminy Bytów pokazała nam jak bardzo docenia nasze starania i otrzymaliśmy większą niż w latach ubiegłych dotację, dzięki czemu możemy zrealizować więcej godzin edukacyjnych z tego zakresu. Dzisiaj możemy podzielić się kilkoma zdjęciami z pierwszej lekcji, która odbyła się w klasie I h w Szkole Podstwowej nr 2 w Bytowie. Dzieci były bardzo aktywne i chętnie uczestniczyły w zajęciach. W przyszłości w zakładce Nasze projekty opublikujemy galerię z innych lekcji . 

                                                                         Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Bytów 


                                                                  


 
Ku samodzielności ... 2015 - 2016

1.04.2015

 

     1-logo pfron Dzięki dofinansowaniu z PFRON mamy możliwość kontynuacji naszego projektu "KU samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych" przez kolejny rok. Na kolejny etap projektu nie ogłaszamy naboru, gdyż jest on kontynuacją rozpoczętych już zajęć terapeutycznych z zakresu:

logopedii

terapii behawioralnej

dogoterapii 

terapii integracji sensorycznej

fizjoterapii 

oraz zajęc psychoruchowych

każdy z uczestników projektu objęty jest również nadal opieką psychologiczną.

Istnieje możliwość wpisania dzieci chętnych do udziału w projekcie na listę rezerwową pod numerem 697611416. Zapraszamy do obejrzenia zajęć z naszych zajęć w zakładce Nasze projekty

 

                                          kuzuma

 

 
Stare i Nowe

18.06.2014

 Stare...

        Wszystko co nowe staje się kiedyś starym, tak jest zarówno z przedmiotami jak z ludźmi a także ze zwierzętami. Sonia labrador retriever od którego wszystko się zaczęło i która jest kamieniem węgielnym naszej Fundacji 6 czerwca skończyła 7 lat... To niewiarygodne jak szybko minęły te lata i jak wiele się w ciągu nich wydarzyło. Sonia trafiła do nas jako 10 miesięczy, młody pies i wniosła ogromne zamieszanie w życie naszej rodziny. Ale to ona sprowokowała mnie do rozpoczęcia edukacji w kierunku dogoterapii i gdyby w tamten styczniowy wieczór nie zamieszkała w naszym domu, dzisiaj nie byłoby Fundacji. Sonia razem ze mną pracowała w wielu projektach, wspomagała terapię wielu dzieci z przeróżnymi rodzajami niepełnosprawności, uczesntniczyła  w wielu zajęciach edukacyjnych z zakresu humanitarnego traktowania zwierząt i bezpiecznego kontaktu z psami... pracowała i nadal pracuje i mam nadzieję, że jeszcze długo będziemy tworzyły team, bo nigdy żaden pies nie będzie w stanie mi jej zastąpić...

 Nowe...

          Od 4 kwietnia tego roku do naszego domu ale i do Fundacji zawitał nowy domownik/członek. To Sherry Sitkowski Bór FCI szczeniak rasy labrador retriever. Sherry nie ma zastąpić Soni, ma ją jedynie odciążyć, wspomóc. Mam nadzieję, że będzie ona chociaż w połowie tak pojętna i mądra jak jej poprzedniczka, że uda nam się nawiązać tą nić porozumienia i współpracy, która sprawia, że podczas zajęc stajemy się prawdziwym zespołem... Zobaczymy co przyniesie czas. Na razie mała uczy się w towarzystwie prawdziwego mistrza - niezastąpionej Soni .


                                                                                                                                               Anna Kielińska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 12

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz