OGŁOSZENIE

28.04.2014

 

              herb-studzieniceFundacja "DOGOnić świat" oraz Gmina Studzienice, zaprasza dzieci z problemami rozwojowymi,  do udziału w bezpłatnych zajęciach z terapii Integracji Sensorycznej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 697611416. Jedyny warunek zakwalifikowania do udziału w zajęciach, to miejsce zamieszkania na terenie Gminy Studzienice. Decyduje kolejnośc zgłoszeń, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszmy do udziału w projekcie!


Projekt "Integracja Sensoryczna dla dzieci niepełnosprawnych z Gminy Studzienice"  dofinansował Urząd Gminy Studzienice. 

 
Zrozumieć autyzm - szkolenie dla rodziców i opiekunów.

24.04.2014

 

                bytow-szkdla-rodz

 

Rodziców i opiekunów dzieci z autyzmem, tych starszych (od 13 roku życia) i tych młodszych, zamieszkałych na terenie powiatu bytowskiego,  zapraszamy do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego na dwa szkolenia. Więcej informacji, oraz ankieta zgłoszeniowa w załączonych poniżej materiałach. 

 

 
Posiedzenie Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych

18.03.2014

 

             

         Na zaproszenie Starosty Bytowskiego oraz Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Bytowskiego w dniu 08.04.2014r. w sali audytoryjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Po obradach o godz. 1300 odbędzie się spotkanie Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych z władzami samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi powiatu bytowskiego, podczas którego nastąpi podpisanie pierwszego w województwie pomorskim porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatem Bytowskim a Radą Organizacji Pozarządowych Powiatu Bytowskiego. Podczas tego spotkania będzie też prezentacja dobrych praktyk dotyczących współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu bytowskiego. Przewidziano też dyskusję o roli organizacji pozarządowych w społecznościach lokalnych           i ich współpracy z władzami samorządowymi. Spotkanie ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 
Pies i ja ...

11.03.2014

 

          md logo bytowa  Kilka dni temu podpisaliśmy z Urzędem Miejskim w Bytowie umowę na realizację IV już edycji programu z cyklu bezpiecznie z psem, tym razem pod nazwą "Pies i ja -  zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego kontaktu z psem dla dzieci z gminy Bytów" . Jak co roku odwiedzimy wszystkie klasy pierwsze w szkołach podstawowych w gminie Bytów i podejmiemy próbę wpojenia dzieciom zasad opieki bezpiecznego kontaktu z psami, obowiązków wynikających z posiadania psa, oraz procedury zachowania się w sytuacji zagrożenia. Po raz czwarty uzyskaliśmy na ten cel dotację z Urzędu Miasta, za co serdecznie dziękujemy!!!  

                       Jak w poprzednich latach główną bohaterką spotkań z dziećmi będzie labradorka Sonia:) 

 

 

                                                              sonka

                                                        

 
Ku samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych

3.03.2014

 

         1-logo pfron  Projekt "Ku samodzielności - ..." dofinansowany przez PFRON,  realizowany przez naszą Fundację, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już w dzień po ogłoszeniu naboru w prasie, zapełniła się lista uczestników projektu i powstała bardzo długa lista rezerwowa. Pokazuje to nam, jak ogromna jest potrzeba dodatkowych form terapii dla dzieci niepełnosprawnych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. 

         Do projektu przystąpiło 60 dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności. Pracujemy więc z dziećmi z autyzmem, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, z dziećmi z upośledzeniem umysłowym, oraz z przeróżnymi chorobami genetycznymi. Staraliśmy się zrobić wszystko aby każde z dzieci otrzymało taki rodzaj terapii jakiego potrzebuje. Mamy już pierwsze zdjęcia z naszych zajęć. Można je obejrzeć w zakładce Nasze projekty.

 

 

                                               karolka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 12

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz