Wesołych świąt....

                       

 

                                    tlkartka na strone

 
"Narada"

29.11.2012

        W niedzielę,18 listopada , zespół terapeutów pracujących w Fundacji, zebrał się, by omówić postępy jakie, poczyniły dzieci objęte programem "Dać skrzydła - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych", finansowanym przez PFRON. Spotkanie to miało na celu dokonanie ewaluacji naszych działań i ewentualnie wprowadzenia zmian, dzięki , którym praca z naszymi podopiecznymi będzie jeszcze bardziej efektywna. Projekt ten realizujemy od lipca 2011 i w tym czasie  z terapii skorzystało 53 dzieci niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami, a jedynym warunkiem uczestnictwa w nim jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności.

        Widząc jak wielkie są potrzeby w tym zakresie i jak ogromnym powodzeniem cieszy się realizowany przez nas program, zdecydowałyśmy się napisać kolejny. Tym razem planujemy objąć bezpłatną terapią dużo większą grupę dzieci i zaproponować im większy wachlarz oddziaływań. W dniu dzisiejszym złożyłyśmy wniosek odofinansowanie do PFRON! Trzymamy kciuki o jego powodzenie!!!

 

 

                                    narada

 
Inne, ale nie gorsze...

25.10.2012      

inne-ale-nie-gorsze-o-dzieciach-z-autyzmem-opowiadaja-rodzice grzegorz-zalewskiimages big11978-83-6300-036-3

 

  "Inne, ale nie gorsze" jest nowością na rynku wydawniczym, ta niepozornie wyglądająca książeczka Grzegorza Zalewskiego  to zbiór wywiadów z rodzicami dzieci dotkniętych autyzmem. Nie są to całkiem anonimowe osoby, gdyż większość z nich od kilku lat relacjonuje swoje zmagania z chorobą na internetowych blogach.

           Autor zadaje rodzicom trudne a zarazem bardzo ważne pytania, dotyczące życia z osobą ze spektrum cech autystycznych,  przemyśleń, wniosków, problemów , które stanęły na ich drodze  a także rad, z których mogą skorzystać nie tylko inni członkowie rodzin osób z ASD, ale również terapeuci. Dla tych ostatnich to okazja na przyjrzenie się problemowi od tej drugiej strony i lepszemu zrozumieniu zarówno sytuacji jak i potrzeb "autystycznych rodzin".

         Polecamy więc tę książeczkę wszystkim , którzy w jakiś sposób stykają się z  problemem autyzmu.  Może zapobiegnie ona niepotrzebnym komentarzom osób postronnych na ulicy, na widok "niesfornie" zachowującego się "autika". Może uświadomi jakimś rodzicom , że nie tylko oni zmagają się z tym "problemem".Na pewno jednak w dużym stopniu przybliży sam problem autyzmu w naszych, polskich realiach. Zachęcamy więc do kupowania i lektury tej publikacji. A można ją nabyć między innymi tutaj.

 
Kolejny zakończony projekt!!!

24.10.2012      

           Kilka dni temu odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu: "Uczenie właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem", dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Słupska. 

           W projekcie tym uczestniczyły dzieci z klas 1 i 0 ze szkół podstawowych w Słupsku. W zakładce Nasze projekty można obejrzeć galerię zdjęć z tych zajęć. Zapraszamy:)                                sara i dzieci3
 
Uśmiech losu - program zrealizowany

 17.10.2012      

      Dobiegł już końca realizowany w Słupsku program "Uśmiech losu - rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych z powiatu Słupskiego"          

Tym razem z rehabilitacji skorzystało 10 dzieci. Zajęcia te były bezpałatne dla uczestników, a cały program współfinansowany przez Powiat Słupski. W zakładce nasze projekty, można przeczytać jak przebiegały te zajęcia.

   

 

 

                              umiechlosu

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 11

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

PKO Bank Polski 04102047080000740200420018

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz