Inne, ale nie gorsze...

25.10.2012      

inne-ale-nie-gorsze-o-dzieciach-z-autyzmem-opowiadaja-rodzice grzegorz-zalewskiimages big11978-83-6300-036-3

 

  "Inne, ale nie gorsze" jest nowością na rynku wydawniczym, ta niepozornie wyglądająca książeczka Grzegorza Zalewskiego  to zbiór wywiadów z rodzicami dzieci dotkniętych autyzmem. Nie są to całkiem anonimowe osoby, gdyż większość z nich od kilku lat relacjonuje swoje zmagania z chorobą na internetowych blogach.

           Autor zadaje rodzicom trudne a zarazem bardzo ważne pytania, dotyczące życia z osobą ze spektrum cech autystycznych,  przemyśleń, wniosków, problemów , które stanęły na ich drodze  a także rad, z których mogą skorzystać nie tylko inni członkowie rodzin osób z ASD, ale również terapeuci. Dla tych ostatnich to okazja na przyjrzenie się problemowi od tej drugiej strony i lepszemu zrozumieniu zarówno sytuacji jak i potrzeb "autystycznych rodzin".

         Polecamy więc tę książeczkę wszystkim , którzy w jakiś sposób stykają się z  problemem autyzmu.  Może zapobiegnie ona niepotrzebnym komentarzom osób postronnych na ulicy, na widok "niesfornie" zachowującego się "autika". Może uświadomi jakimś rodzicom , że nie tylko oni zmagają się z tym "problemem".Na pewno jednak w dużym stopniu przybliży sam problem autyzmu w naszych, polskich realiach. Zachęcamy więc do kupowania i lektury tej publikacji. A można ją nabyć między innymi tutaj.

 
Kolejny zakończony projekt!!!

24.10.2012      

           Kilka dni temu odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu: "Uczenie właściwych zachowań w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych - Bezpiecznie z psem", dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Słupska. 

           W projekcie tym uczestniczyły dzieci z klas 1 i 0 ze szkół podstawowych w Słupsku. W zakładce Nasze projekty można obejrzeć galerię zdjęć z tych zajęć. Zapraszamy:)                                sara i dzieci3
 
Uśmiech losu - program zrealizowany

 17.10.2012      

      Dobiegł już końca realizowany w Słupsku program "Uśmiech losu - rehabilitacja dzieci niepełnosprawnych z powiatu Słupskiego"          

Tym razem z rehabilitacji skorzystało 10 dzieci. Zajęcia te były bezpałatne dla uczestników, a cały program współfinansowany przez Powiat Słupski. W zakładce nasze projekty, można przeczytać jak przebiegały te zajęcia.

   

 

 

                              umiechlosu

 
"Autyzm z klasą" - konferencja w Fundacji Synapsis

16.10.2012

         W miniony weekend przedstawiciele naszej Fundacji uczestniczyli w konferencji "Autyzm z klasą" organizowanej przez Fundację Synapsis. Tematem sympozjum była "Edukacja i integracja uczniów z autyzmem lub zespołem Aspergera w szkołach różnego typu".

Pośród prelegentów mieliśmy okazję wysłuchać Jane Vaughan - dyrektor ds. Edykacji, National Autistic Society Wielka Brytania; Lynn    Plimley - przewodnicząca Zespołu ds. Partnerstwa i Badań , Autism Cymru, Wielka Brytania. Joshua Muggelton, osoba z Zespołem Aspergera, członek Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego, Wielka Brytania,Mec, Maria Jankowska - magister prawa, Paulina Kroszczyńska- Brągiel - wicedyrektor ds. autyzmu Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 7 w Warszawie.

         Dzięki obecności w/w osób mogłyśmy poznać nie tylko stan prawny edukacji na dzien 1 września 2012r, dowiedzieć się jak powinno wyglądać i być wyposażone pomieszczenie do nauki i terapii dziecka z autyzmem, czy, jak prawidłowo powinna przebiegać integracja, ale również, zobaczyć świat oczyma osoby z ASD, poznać jej lęki i obawy, dzięki wspaniałym wykładom Joshuy Muggeltona.

         Jesteśmy pewne, że zdobyte informacje wykorzystamy w naszej codziennej pracy, co spowoduje, że będzie ona bardziej atrakcyjna dla naszych podopiecznych  i przyniesie nam więcej pożądanych rezultatów.

Podczas konfernecji miałyśmy również okazję,  zapoznać się z nowymi pomocami dydaktycznymi, zakupić wiele ciekawych pozycji książkowych, wzbogacając tym samym biblioteczkę Fundacji, która służy nie tylko naszym terapeutom , ale również jest do dyspozycji rodziców.

 

 

 
Zakończenie akcji 1% pod Parasol

10.10.2012

          Wczoraj w Fundacji Parasol w Bytowie odbyło się spotkanie z okazji zakończenia akcji 1%. W tym roku uzyskaliśmy kwotę o 150% wyższą niż w roku ubiegłym bo aż 2500 zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na prowadzenie zajęć terapeutycznych między innymi w Sosnowcu, ale również na zakup najpotrzebniejszych pomocy dydaktycznych. Dokładne rozliczenie tej kwoty będzie zamieszczone na naszej stronie.

          Wszystkim, którzy okazali nam swoją pomoc, w postaci przekazania 1% swojego podatku bardzo dziękujemy!!!                                          agunia


Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Fundacji Parasol.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 12

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz