Hipoterapia dla dzieci niepełnosprawnych z Gminy Bytów

                                                       

                                 herb bytowa maly                                               logo fund male

 

            Fundacja „DOGOnić świat” zaprasza dzieci niepełnosprawne z terenu Gminy Bytów do udziału w projekcie „Hipoterapia dla dzieci niepełnosprawnych z Gminy Bytów”, dofinansowanego przez Urząd Gminy w Bytowie. Zajęcia odbywać się będą w Parchowie w Stajni Pentesilea i będą bezpłatne. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 697611416, decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

                                                                                           

                                                                          Zapraszamy do udziału w projekcie.

 
Wspierajcie Nas z faniMani

Istnieje możliwość wspierania finansowo naszej Fundacji podczas dokonywania zakupów on-line. Wystarczy zarejestrować się na stronie faniMani.pl wybrać Naszą Fundację i określony przez dany sklep % wpływa na nasze konto :) Osoba kupująca nic na tym nie traci. To sklepy będące partnerami programu odprowadzają darowiznę. Po zainstalowaniu "przypominajki" Wasza wyszukiwarka sama "wskazuje" sklepy, które odprowadzają darowizny. Tak więc jest to wygodne i dziecinnie proste. Dodatkowo kupujący za pośrednictwem faniMani mogą korzystać z dodatkowych pomocy i kuponów rabatowych.

Będziemy wdzięczni za wsparcie :)

 

 

baner fani mani

 
"Ja, mój autyzm i świat"

6.11.2017r.

 

         W pierwszy weekend listopada, terapeutki pracujące w naszej Fundacji, jak co roku uczestniczyły w zorganizowanej przez Fundację SYNAPSIS międzynarodowej konferencji szkoleniowej "Ja, mój autyzmi i świat. Jak rozmawiać z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z ASD o nich samych?".

Prelegentami konferencji byli:

- dr Peter Vermeulen- pracujący z osobami z ASD i ich rodzinami przez ponad 25 lat. Obecnie dyrektor Autisme Centraal, centrum szkoleniowego i edukacyjnego, które zajmuje się zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest uznanym na całym świecie wykładowcą/trenerem, prowadził warsztaty i szkolenia w całej Europie. Napisał o autyzmie ponad 15 książek i wiele artykułów.

- Catherine Faherty- autorka trzech przełomowych książek o autyzmie, które zostały przetłumaczone na 10 języków, a jedna z nich otrzymała w 2009 nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autyzmu. Niedawno jedna z jej książek stała się podstawą do opracowania poradnika dla rodzeństwa osób z autyzmem. Catherine jest jedną z wielu osób, kóre wspólpracują z Carlo Gray przy prowadzeniu warsztatów z "Historyjek Społecznych". Nadal pracuje jako konsultantka w programie TEACCH. 

- Maciej Pawlus- student II roku fizyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego ze zdiagnozowanym ASD oraz jego rodzina. 

 

 
Październik z hipoterapią

1.11.2017r.

 

       W miesiącu październiku przygotowaliśmy naszym podopiecznym niespodziankę- zajęcia z hipoterapii. Przeprowadziła je Pani Alicja Rompa, właścicielka "Stajni Pentesilea" w Parchowie, z którą Fundacja nawiązała współpracę.

            Październikowe zajęcia były prezentem od Pani Alicji dla naszych dzieci- przeprowadzila je całkowicie za darmo. Zarówno dzieci jak i rodzice rozpływali się w zachwytach nad profesjonalizmem i ciepłym podejściem Pani Alicji. Planujemy ująć hipoterapię w stalej of;ercie terapeutycznej Fundacji. 

 

Dziękujemy z całego serca Pani Alicji :)

Dziękujemy również zarządowi Kompleksu Basenowo- Rekreacyjnemu "Nimfa" za nieodpłetne udostępnienie nam placu do przeprowadzenie tych zajęć. 

 

 

 
Radość samodzielności

nowe logom mae10.06.2017r.

W dniu 05.06.2017r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisaliśmy umowę na realizację projektu "Radość samodzielności- wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych". Działanie to jest dofinansowane ze środków PFRON. 

Tym razem zaoferowaliśmy 20 dzieci niepełnosprawnych następujące rodzaje terapii:

- dogoterapię,

- logopedię,

- terapię behawioralną,

- tarapię w zajęciach psychoruchowych,

- fizjoterapię,

- terapię pedagogiczną.

Już wkrótce w zakladce nasze projekty zamieścimy zdjęcia z zajęć.

Zapraszamy :) 

 

radosc karolina

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 12

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 


Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/gricom/domains/dogonicswiat.pl/public_html/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 381

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz