Autyzm - Interakcje - Dialog - Porozumienie . Konferencja w Fundacji Synapsis

24.11.2013

 

        W dniach 15-16.11.2013  po raz kolejny uczestniczyłyśmy w  międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Fundację Synapsis. Tym razem odbyła się ona pod hasłem: Autyzm. Interakcje -Porozumienie - Dialog. Podczas szkolenia. Wśród prelegentów byli:

          dr Dave Hewett - konsultant i trener specjalizujący się w komunikacji i zachowaniach trudnych osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Przedstawił metodę Intensive Interaction (Intnsywnej Interakcji), będącej podejściem zaprojektowanym, by pomagać osobom będącym na wczesnych etapach rozwoju uczyć się jak czerpać radość bycia z innymi ludźmi, nawiązywać kontakty, tworzyć relacje, poznawać wzory komunikowania się itp.

 

                                                  hewett

 

           Gina Davies - terapeutka mowy i języka, specjalistka w dziedzinie autyzmu. Przedstawiony przez nią program The Attention Autism Programme ( Program rozwijania uwagi u dzieci z autyzmem)  pokazuje jak uczyć skupiania,  utrzymania, wydłużania, przenoszenia i dzielenia uwagi.

 

                                                  gina

 

            Janet Gurney - durektor wykonawczy w "US in a Bus", kreatywnej i innowacyjnen organizacji pozarządowej działającej w Wielkiej Brytanii i zapewniającej szeroki zakres usług dla osób, u których niepełnosprawność lub złożone potrzeby są barierą w komunikacji. 

 

                                                  janet

 

             Angel Hortiguela Llamo - pedagog specjalny w Stowarzyszeniu Autismo Burgos. Przedstawił technologie inormacyjne i komunikacyjne dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

 

                                                  hiszpan

 

              Konferencja była niesamowicie ciekawa a ekspresja i kreatywność wykładowców, popatra przykładami i filmami sprawiła, że pełne entuzjazmu i nowych pomysłów wróciłyśmy do pracy z naszymi podobiecznymi. Galerię zdjęć z konferencji można obejrzeć na Facebookowej stronie Fundacji Synapsis.

 

                                                   wszyscy

 

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz