Integracja sensoryczna dla dzieci z gminy Studzienice - Projekt dofinansowany przez Urząd Gminy Studzienice - 2014

      Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy od Wójta Gminy Studzienice, 5 dzieci z naszej gminy miało możliwość skorzystaćz terapii integracji sensorycznej. Zajęcia te prowadzone przez Panią Annę Krefft, odbywały się w specjalnie do tego przygotowanym i wyposażonym gabinecie. 

      Integracja sensoryczna to skomplikowany proces neurologiczny obejmujący rejestrację , przewodzenie i opracowanie informacji zawartych w bodźcach sensorycznych tak by mogły być użyte w celowym działaniu.Jest podstawą prawidłowego funkcjonowania w wielu zakresach min: ruchu, postawy, koordynacji, emocji, percepcji uwagi czy wreszcie mechanizmów uczenia się. polega na właściwym rozpoznaniu,połączeniu w jedną całośc i zapamiętaniu docierających do systemu nerwowego informacji sensorycznych.

Zmysły dostarczaja informacji o fizycznej kondycji naszego ciała i otym co dzieje się wokół nas. Dane te pochodzą z receptorów wzrokowych, słuchowych, przedsionkowych(ruch), dotykowych, prioproceptywnych, węchowych i smakowych. Mózg nieustanie organizuje te wiadomości - lokalizując je , rozpoznając segregując i integrując. Gdy płyna one w prawidłowej organizacji, mózg może je użyc do formułowania percepcji, planowania ruchu, napięcia mięśniowego, postawy, emocji, uczenia sięi wielu innych.

W miarę rozwoju dzięki zdolności do organizacji wrażen  sensorycznych kształtuje się koncentracja na doznaniach sensorycznych, koordynacja ruchów i organizacja zachowania.

 

 

                                                

  

 

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz