Psy, które leczą

6.01.2014

   

          23.11.2013 r. w magazynie Głos Pomorza ukazał się kolejny już artykuł, którego bohaterami są pracujące w Fundacji psy Sonia i Suri. W związku z tym, że na stronie GP jest on w artykułach premium (płatnych), na prośbę przyjaciół Fundacji, zamieszczamy skan artylułu.

Życzymy przyjemnej lektury :).

 

 

                                             

                                                           

 
Ku samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych

1.01.2014

 

              1-logo pfron Już od dzisiaj rozpoczynamy nowy projekt Fundacji dofinansowany przez Państwowy Fudusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. " Ku samodzielności - wielospecjalistyczne wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych" , który będzie realizowany od 1.01.2014 do 31.03.2017 r.  Działanie skierowane jest dla dzieci i młodzieży  w wieku 0-18 zamieszkałych na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. 

Uczestnikom projektu proponujemy:

opiekę psychologiczną - psycholog mgr Patrycja Nowak -  Moszczyńska

dogoterapię -mgr  Anna Kielińska,mgr  Patrycja Nowak - Moszczyńska 

terapię behawioralną  - mgr Anna Krakowiak, mgr Krystyna Hnatiuk, mgr Anna Kielińska,mgr  Patrycja Nowak - Moszczyńska

terapię logopedyczną - mgr Sylwia Nowosadko, mgr  Maja Porańska - Jereczek

fizjoterapię - mgr  Anna Dyrmo, mgr Marta Majewicz

terapia integracji sensorycznej - mgr Gabriela Malinowska, mgr Anna Krefft

zajęcia psychoruchowe - mgr Krystyna Hnatiuk, mgr Katarzyna Maciejewska

Zajęcia są całkowicie bezpłatne i odbywać się będa w Studzienicach, przy ulicy Prostej 10 oraz w Zespole Gabinetów Terapeutycznych "Dać skrzydła" w Słupsku, ul. Kulczyńskiego 7a/1

     

                                                                  Zapraszamy do udziału w projekcie! 


                                                                       

                                                                     

 
Wesołych Świąt...

24.12.2013

 

        Wspaniałych, ciepłych, radosnych, pełnych miłości i rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzymy wszystkim podopiecznym naszej Fundacji, ich rodzinom, wszystkim naszym wolontariuszom, darczyńcom a także pracującym w Fundacji terapeutom i każdemu kto wspiera nas dobrą myślą i słowem :)

 

 

                                                 suri

 
Dziękujemy za Wasz 1%

27.11.2013

 

             Kilka tygodni temu wpłynęły na nasze konto pieniądze z 1%. W tym roku osiągnęły sumę 2800 zł. !!! jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć działalność naszej Fundacji. Cieszy nas też fakt, że kwota z roku na rok jest coraz wyższa co oznacza, że nie zawiedliśmy Waszego zaufania. Bardzo nam przykro, że nie mamy możliwości podziękować imiennie każdemu z Was. W najbliższym czasie planujemy wystąpić do KRS o prawo do własnego 1%, bez  potrzeby korzystania z pomocy Fundacji Parasol, co nie tylko usprawni i przyspieszy przepływ środków, ale również pozwoli na wpłaty dedykowane konkretnym dzieciom, z przeznaczeniem na wybrany cel.

            Dzięki wpływom z 1% możemy zapewnić wkład własny, obowiązkowy w projektach na zajęcia terapeutyczne dla naszych podopiecznych oraz  kupujemy pomoce dydaktyczne, wzbogacające i uatrakcyjniające naszą pracę.

                 W imieniu swoim i wszystkich naszych dzieciaków serdecznie  dziękujemy Wam za okazaną nam pomoc :-)                                                    kacperek

 
Autyzm - Interakcje - Dialog - Porozumienie . Konferencja w Fundacji Synapsis

24.11.2013

 

        W dniach 15-16.11.2013  po raz kolejny uczestniczyłyśmy w  międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Fundację Synapsis. Tym razem odbyła się ona pod hasłem: Autyzm. Interakcje -Porozumienie - Dialog. Podczas szkolenia. Wśród prelegentów byli:

          dr Dave Hewett - konsultant i trener specjalizujący się w komunikacji i zachowaniach trudnych osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Przedstawił metodę Intensive Interaction (Intnsywnej Interakcji), będącej podejściem zaprojektowanym, by pomagać osobom będącym na wczesnych etapach rozwoju uczyć się jak czerpać radość bycia z innymi ludźmi, nawiązywać kontakty, tworzyć relacje, poznawać wzory komunikowania się itp.

 

                                                  hewett

 

           Gina Davies - terapeutka mowy i języka, specjalistka w dziedzinie autyzmu. Przedstawiony przez nią program The Attention Autism Programme ( Program rozwijania uwagi u dzieci z autyzmem)  pokazuje jak uczyć skupiania,  utrzymania, wydłużania, przenoszenia i dzielenia uwagi.

 

                                                  gina

 

            Janet Gurney - durektor wykonawczy w "US in a Bus", kreatywnej i innowacyjnen organizacji pozarządowej działającej w Wielkiej Brytanii i zapewniającej szeroki zakres usług dla osób, u których niepełnosprawność lub złożone potrzeby są barierą w komunikacji. 

 

                                                  janet

 

             Angel Hortiguela Llamo - pedagog specjalny w Stowarzyszeniu Autismo Burgos. Przedstawił technologie inormacyjne i komunikacyjne dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

 

                                                  hiszpan

 

              Konferencja była niesamowicie ciekawa a ekspresja i kreatywność wykładowców, popatra przykładami i filmami sprawiła, że pełne entuzjazmu i nowych pomysłów wróciłyśmy do pracy z naszymi podobiecznymi. Galerię zdjęć z konferencji można obejrzeć na Facebookowej stronie Fundacji Synapsis.

 

                                                   wszyscy

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 12

 

procentWszystkich, którzy zechcieliby przekazać Fundacji "DOGOnić świat" 1% swojego podatku, a tym samym wesprzeć naszą działalność, prosimy o wpisanie w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce nazwy:

 

Fundacja Rozwoju Lokalnego "Parasol"

cel szczegółowy: "DOGOnić świat"

numer KRS: 0000240766


Z góry wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

 

Nr konta Fundacji :

mBank 25114020040000340277618373

 

Współpracujemy z

 


 

 

 lllogo

 

 

 

       

       logo dz